Vilma Litvaitytė atsiliepimas

Vilma Litvaitytė

Taip susiklostė, jog po nemažai metų praleistų užsienyje, nusprendžiau sugrįžti namo. Toks gyvenimo pokytis šiek tiek neramino, mat jokios darbo patirties Lietuvoje neturėjau, ir žinojau, jog grįžus teks labai pasistengti norint sėkmingai įsilieti į darbo rinką. Dar prieš grįžtant, galvoje kirbėjo noras nuodugniai pažinti buhalterijos subtilybes. O ir darbas šioje srityje atrodė labai patraukliai, ypač dėl suteikiamos laisvės, šiuolaikinių technologijų pagalba dirbti iš bet kurio pasaulio kampelio, ir bet kuriuo paros metu. Tad žinių troškimas ir potenciali galimybė derinti darbą su kitomis veiklomis, nulėmė mano apsisprendimą, grįžus lankyti apskaitos kursus.

Lietuvoje užsiregistravus Užimtumo tarnyboje, gavau pasiūlymą sudalyvauti Europos sąjungos projekte, kurio eigoje būtų suteikiama galimybė įgyti norimą kvalifikaciją. Išgirdusi šį pasiūlymą, nė akimirkai nesudvejojau, beliko tik išsirinkti mokymo įstaigą. Atidžiai peržiūrėjusi visus galimus variantus, apsistojau ties gausiausiai puikiais atsiliepimais apiberta - Kauno Apskaitos mokykla. Su didžiuliu nekantrumu ėmiau laukti pirmųjų paskaitų. Kursams prasidėjus, sekėsi puikiai, buvo be galo įdomu. Prasidedant mokymams, buvau viena iš tų nedaugelio, kurie net nežinojo PVM dydžio, tačiau viskas netruko pasikeisti. Dėl to buhalterijos dėstytojai norėčiau prisegti “Geriausios mokytojos etiketę”, mat tikrai ne kiekvienas sugeba taip aiškiai ir tiksliai išdėstyti visą informaciją, taip kantriai atsakinėti į visus mokiniams iškilusius klausimus. Visų kursų metu, su nekantrumu laukdavau paskaitų, ir net norėjosi, kad savaitgaliai praskrietų greičiau ir būtų galima vėl nerti į apskaitos subtilybes. Kursams einant į pabaigą, artėjo smagioji dalis – įgytas žinias pritaikyti praktikoje. Šį laiką, taip pat norėjau išnaudoti maksimaliai, todėl nusprendžiau ieškoti buhalterinių paslaugų įmonės, kuri būtų pasiruošusi priimti naujai iškeptą apskaitos praktikantę.

Paieškas pradėjau nuo arčiausiai savo gyvenamos vietos esančių įmonių ir jau antras skambutis buvo sėkmingas. Praktikos metu ne tik turėjau nuostabią galimybę prisiliesti prie realios buhalterijos, bet taip pat labai smagiai praleisti laiką su šauniu kolektyvu. Na o iš karto po praktikos, laukė kelių mėnesių pastangas vainikavęs egzaminas, į kurį ėjau, kaip į šventę, mat neabejojau, jog rezultatai bus tik geri, nes išties jaučiausi puikiai įsisavinusi visą pateiktą informaciją. Po egzamino susitikome su kurso merginomis, kurių jau ilgiuosi. Tačiau neabejoju, jog pandemijai atslūgus vėl galėsime pasimatyti, ir šįkart jau kaip kolegės. Na, o galiausiai teko stoti į akistatą su kiek neraminančia darbo rinka.

Pasiruošusi gyvenimo aprašymą, ėmiau naršyti internetinius puslapius ieškodama patrauklaus darbo skelbimo. Ir kaip tik tokį aptikusi, pasidomėjusi apie jį siūlančią darbovietę, tvirtai nusprendžiau – privalau dirbti ten ir niekur kitur. Tai sparčiai besiplečianti lietuviška įmonė, teikianti buhalterines paslaugas užsienio kompanijoms. Nusiuntusi gyvenimo aprašymą drauge su motyvaciniu laišku, netrukau sulaukti skambučio kviečiančio darbo pokalbiui. Jo metu, darbdavys paatviravo, jog jaučiasi išties nustebęs mano turimomis apskaitos žiniomis ir manantis, jog sklandus karjeros kelias man yra atviras. Po tokių motyvuojančiai nuteikiančių žodžių, praėjus vos savaitei po išlaikyto egzamino jau turėjau pasirašytą sutartį ir sėdau prie kompiuterio DIRBTI.

Ko gero, nėra tokios dienos, kad dirbdama nesužinočiau kažko naujo apie buhalteriją, nepaprastai draugiškas kolektyvas visuomet nusiteikęs padėti ir drauge tobulėti. O vien mintis apie laukiančias karjeros perspektyvas – jaudina. Nežinau, kam turėčiau dėkoti už taip sklandžiai susiklosčiusį karjeros posūkį, bet viena aišku: turint konkretų tikslą, rodosi visa visata susitelkia ties jo įgyvendinimu! Tad būkite smalsūs, kurkitės tikslus. Na, o jeigu vienas jų pasitaikytų būti nuodugnus apskaitos pažinimas – tuomet nė nemirktelėdama pasakyčiau, kad kelias link ten veda pro Kauno Apskaitos Mokyklą! Dėkoju dar kartelį jūsų mokyklai ir linkiu didžiausios sėkmės būsimų profesionalų ruošime!