Mažosios bendrijos apskaitos ypatumai

Mažoji bendrija (MB) – tai viena populiariausių ir finansiškai naudingiausių verslo valdymo formų Lietuvoje, skirta fiziniams asmenims. Šis juridinis vienetas pasižymi paprastu valdymu ir lankstumu, mažesniais mokesčiais bei ribota civiline atsakomybe. Ši verslo forma ypač tinka jau dirbantiems asmenims, kurie nori išbandyti naują verslo idėją, taip pat šeimos nariams, draugams ir pan.

Mažoji bendrija yra puikus pasirinkimas ir tuo atveju, kai norite susikurti sau darbo vietą ir dirbti vienas. Kadangi MB vadovas dirba pagal civilinę vadovavimo paslaugų sutartį. tokiems santykiams nėra taikomas Darbo kodeksas, todėl vadovo atlyginimas, darbo laiko valandos, atostogų trukmė yra išskirtinai įmonės ir vadovo susitarimas. MB vadovui nėra taikoma valstybės nustatyta minimali mėnesinė alga, maksimalus darbo valandų skaičius, nepildomi darbo laiko apskaitos žiniaraščiai. Jei MB vadovas taip pat yra MB narys, jo atlyginimas apmokestinamas tik 15 % GPM. Apie mažųjų bendrijų steigimą, naudą, privalumus, apskaitos vedimo  niuansus ir pokyčius įvykusius 2024 m. išgirsite seminare.

Seminaras skirtas:

Buhalteriams, finansininkams, bendrijų savininkams ir vadovams ir kitiems mažųjų bendrijų veikla suinteresuotiems asmenims.

Seminaro programa:

• Mažųjų bendrijų reglamentavimas. Mažųjų bendrijų įstatymo naujovės.
  • Mažųjų bendrijų kaip verslo formos pranašumas prieš kitas veiklas (individuali veikla, UAB, individuali įmonė).
  • Mažųjų bendrijų narių tarpusavio santykiai, jų teisės ir pareigos, atsakomybės ribos.
  •  Įnašai į mažąją bendriją: paskirtis, apmokestinimas, apskaita.
  •  Narių priėmimas į mažąją bendriją. Nario dalių perleidimo būdai – pardavimas, įnašo pasiėmimas, pasitraukimas iš mažosios bendrijos.
  •  Mažosios bendrijos valdymas ir sprendimų priėmimas. Kompetencijos skirtumas tarp nario, vadovo ir atstovo.
  • Mažosios bendrijos veiklos apmokestinimo naujovės nuo 2024 m. Pelno mokesčio ypatumai mažosioms bendrijoms.
  • Mažosios bendrijos pelno paskirstymo būdai.
  • Mažosios bendrijos narių pajamų, gautų iš mažosios bendrijos, apmokestinimas.
  • Mažosios bendrijos finansinių ataskaitų rengimas. Apskaitos ypatumai.
  • Mažosios bendrijos lėšų paėmimas asmeniniams poreikiams: apmokestinimo ypatumai.

REGISTRUOTIS

Buhalteriniai kursai

Trukmė - 6 ak. val.

Mokymus veda

Jurgita Jociuvienė.

VIDINIAI MOKYMAI

Jeigu domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę, formą, kainą.

Papildoma informacija

• Mokymų data: 2024-04-12
  • Miestas: Nuotolinis
  • Grupė: Seminaras
  • Laisvos vietos: 10
  • Kaina: 120 Eur (PVM netaikomas).
  • Kainą sudaro: Dalomoji medžiaga, seminaro dalyvio pažymėjimas, praktinės patirties pasidalinimas.
  • Vieta: ZOOM platforma (tiesioginio vaizdo mokymai).
  • Laikas: 13.00 - 18.30 val.
  • Mokymų tipas: Seminaras