Klaipėdos apskaitos mokyklos atsiliepimas

Jūra Kliknienė

Buhalterija ir menas – suderinama!

Apie ką mąstote, kai išgirstate žodį buhalterija? Ar įsivaizduojate besišypsantį ir energija trykštantį buhalterį? O galbūt prieš akis iškyla kiek niūresnis vaizdas? Nors greičiausiai pagalvojote apie pastarąjį variantą, skubu jus patikinti – esami ir būsimi buhalteriai anaiptol nenuobodūs! Šie žmonės yra talentingi, veržlūs, aktyvūs ir gebantys pozityviai žvelgti į ateitį. Su vienu iš jų šiandien noriu supažindinti ir jus – tai klaipėdietė Jūra – ypatinga moteris, kuri sugeba suderinti dailininkės pašaukimą su buhalterijos mokslais.

Sakoma, kad sėkmingas žmogus mokosi visą gyvenimą. Tuo įsitikinusi ir pašnekovė, mat būdama 54 metų ji nusprendė mokytis naujos specialybės – buhalterijos. Klaipėdoje gimusi ir užaugusi Jūra sako, kad kiek save tik prisimena, visą gyvenimą pasižymėjo smalsumu ir noru eksperimentuoti. Moteris anksčiau rengdavo asmenines šventes ir organizuodavo įvairius renginius, po to įkūrė ir vystė gėlių salono veiklą. Tačiau širdyje visada žinojo, kad nori užsiimti menine veikla – piešti mandalas, tapyti paveikslus. Ir nors buhalterijos mokslai atrodo toli nuo jos pašaukimo, Jūra patikina – į Klaipėdos apskaitos mokyklą ji atėjo vedina noro tobulėti bei įgauti praktinių įgūdžių, kurie būtų naudingi ateityje.

Pasiteiravus, ar nepabijojo priimti tokio sprendimo jau perkopusi 50-metį, moteris atsako, kad greitai besikeičiantis pasaulis neleidžia ilgai užsibūti vienoje vietoje. Vis sudėtingėjant ekonominei ir socialinei situacijai šalyje, Jūra įsitikinusi, kad pravartu turėti ne vieną specialybę bei keletą finansinių šaltinių. Kadangi buhalterija – perspektyvi ir gerai apmokama profesija, Jūra ėmė gilintis būtent į šią sritį. Žinoma, šios specialybės privalumų yra ir daugiau – Jūrą sužavėjo, kad baigusi kursus Klaipėdos apskaitos mokykloje, ji galės dirbti įmonėse kontaktiniu būdu arba aptarnauti savo klientus per nuotolį iš bet kurio pasaulio krašto. Ši laisvė moteriai pasirodė labai patraukli – jei tik panorės, ji pati galės nusistatyti savo darbo valandas bei norimą darbo kiekį.

Iš tiesų įgauti reikalingų žinių bei mokytis naujos specialybės niekada nevėlu. Tai patvirtina ir faktas, jog Klaipėdos apskaitos mokykloje mokosi įvairaus išsilavinimo, amžiaus bei lyties žmonės. Jūra tikina, kad kiekvienas čia yra laukiamas ir šiltai priimamas, jam skiriamas asmeninis dėmesys ir laikas. Mokiniai gali pasirinkti ir patogų laiką gilinti žinias – Klaipėdos apskaitos mokykloje yra dieninės, vakarinės, savaitgalinės grupės, taip pat sudaroma galimybė mokytis ir kursus baigti nuotoliniu būdu.

Ir nors iš pirmo žvilgsnio buhalterija gali pasirodyti sausas mokslas, tačiau taip nėra. Tą patvirtina ir Klaipėdos apskaitos mokykloje dirbantys savo srities profesionalai. Kompetentingi dėstytojai net ir sudėtingą informaciją geba perteikti aiškiai, suprantamai ir įdomiai. Jūra džiaugiasi ne tik dėstytojais, bet ir draugiška mokyklos bendruomene – būtent jos paskatinta klaipėdietė nusprendė išdrįsti pasidalinti savo talentais.

Moteris prisimena, kad besišnekučiuojant su kurso draugais ji paminėjo, kad tapo paveikslus. Bendrakursiai pamatę Jūros tapomų paveikslų nuotraukas buvo pakerėti moters talentu. Kalbos apie jos kūrinius dar ilgai netilo, tačiau Jūra pernelyg to nesureikšmino. Iš tikro gal net kiek ir sutriko, mat moteris dailės profesionaliai niekada taip ir nesimokė. Paveikslus ji tapydavo vedina noro išreikšti save ir geriau suprasti supantį pasaulį per simbolius ir rankų darbą. Žinoma, Jūra prasitaria, kad kaip ir kiekvienam menininkui, atgalinis ryšys jai yra ypač svarbus. Tad tikrai nudžiugo ir buvo maloniai nustebinta mokyklos vadovei Auksei Stankuvienei pasiūlius eksponuoti jos tapytus paveikslus Klaipėdos apskaitos mokykloje.

Šiandien Klaipėdos apskaitos mokykloje yra eksponuojama keletas Jūros darbų. Tačiau tai ne vienintelė vieta, kur žmonės gėrisi šios dailininkės kūriniais, mat klaipėdietės nutapytus paveikslus perka žmonės iš viso pasaulio. Jūra juokauja, kad jos darbai keliauja daugiau nei ji, mat įsigiję jos paveikslus, gerbėjai skraidina juos namo net per Atlanto vandenyną.

Pokalbio pabaigoje Jūra užsimena, kad mokytis Klaipėdos apskaitos mokykloje buvo vienas geriausių jos priimtų sprendimų. Moteris tikina, kad šiais laikais ypač svarbu įgauti naujų įgūdžių, kurie išliktų aktualūs darbo rinkoje nepaisant pasaulinės situacijos. Tad nors buhalterija ir dailė – dvi skirtingos sritys, jos viena kitai netrukdo. Jūra jau įsitikino, kad jos viena kitą net ir papildo, mat būtent buhalterijos mokslai Jūrai ir atvėrė kelią pildytis didžiausioms svajonėms.