Diana Karaliūnaitė atsiliepimas

Diana Karaliūnaitė

Prieš pradėdama mokytis profesijos Kauno apskaitos mokykloje, apskaitos / buhalterinių žinių neturėjau. Artimoje aplinkoje taip pat nebuvo žmonių, dirbančių tokį darbą. Bet visuomet patiko skaičiai, tad pasvarsčiusi ir pagalvojusi nusprendžiau mokytis šio amato. Rinkausi iš kelių mokymo įstaigų. Kauno apskaitos mokykla buvo negirdėta. Pasidomėjusi atsiliepimais internete, susitikusi su kelių įstaigų atstovais, vis tik pasirinkau Kauno apskaitos mokyklą. Aišku, be pradinių žinių ateiti mokytis baisu, iš pradžių buvo sunkoka, bet su dėstytojos pagalba ir savo pačios pastangomis pavyko įsisavinti žinias ir gerai išlaikyti egzaminus.

Na, o sunkiausias darbas laukė po to: darbdaviai nekaip žiūri į darbuotoją be patirties, ir be pažinčių sunkiai pavyko rasti darbą. Čia išgelbėjo bendrakursė – įmonė, kurioje ji dirbo, ieškojo naujo žmogaus. Pagaliau po beveik pusės metų pavyko įsidarbinti. Būsimiems mokiniams linkiu mokytis, nebijoti klausti dėstytojos ar kurso draugų. Viskas bus gerai, niekas negimė mokėdamas. Sėkmės moksle ir darbe :)

Artimoje aplinkoje žmonių, kurie dirbtų tokį darbą neturėjau. Mokydamasi kolegijoje turėjau ekonomikos semestrą, tai šiek tiek teko draugauti su skaičiais. Kadangi grįžusi iš užsienio nusprendžiau keisti specialybę, pirma mintis buvo susijusi su buhalterija, o Užimtumo tarnyba man siūlė šiuos kursus. Kauno apskaitos mokyklą pasirinkau dėl patogios vietos, taip pat patiko tinklalapyje gausi informacija.

Pradėti mokytis nebuvo labai drąsu, viskas, kas nauja, šiek tiek gąsdina. Labiausiai bijojau, kad nepavyks sudalyvauti visose paskaitose, kadangi auginu vaikelį, kuris gan dažnai apsirgdavo. Bet džiaugiuosi, kad pavyko viską suderinti. Visa mokymosi medžiaga buvo aiški ir kokybiškai pateikta. Į visus rūpimus klausimus mielai atsakydavo dėstytojos. Labiausiai patiko buhalterinės apskaitos paskaitos, kurios ir davė visą apskaitos bagažą.

Praktikos vietą jau turėjau dar neprasidėjus kursams. Žinios praktikos vietoje buvo įvertintos labai teigiamai. Po mokymų labiausiai pasiilgstu kolegų. Su viena grupės drauge palaikau ryšį. Su kitom kolegėm keletą kartų po baigimo dar teko pabendrauti. Šiuo metu dirbu transporto įmonės apskaitos skyriuje. Bet darbas su JAV, tai su lietuviška apskaita nieko bendro neturi.

Pradėjusi naują profesinį etapą jaučiuosi gerai, džiaugiuosi, kad išdrįsau keisti specialybę. Būsimiems šios profesijos atstovams linkiu nebijoti. Pasitaikius pirmiems sunkumams nemeskite mokslų, nes puikiai žinau, kaip tie debitai ir kreditai iš pradžių gąsdina.

Mokymus baigusiems linkiu rasti sau mielą darbo vietą, jei dar to nepavyko padaryti.